Ana sayfa Kadınsal Erkekler Aldatır! Peki Neden?

Erkekler Aldatır! Peki Neden?

2
PAYLAŞ

Bir çok kadına göre erkeklerin hepsi aldatır, güvenilmezdir ve kolayca bir başkasından etkilenebilirler. Bu yargı kısmen doğru olsa bile üzgünüz hanımlar bütün erkekler aldatmaz.

Aldatan erkeklere gelecek olursak, aldatmak aslında eşlerini sevmedikleri anlamına gelmiyor. Peki ama bir erkek karısını severken neden aldatma ihtiyacı duyuyor?

Yapılan araştırmalara göre evli erkeklerin %25-75’i eşlerini aldattığını kabul etmektedir. Araştırma ayrıca aldatmanın altındaki psikolojik nedenleri de ortaya çıkarmaktadır.

İşte erkeklerin neden aldattığı ile alakalı bazı psikolojik sebepler;

Bazı Erkekler Aslında Evliliklerini Kurtarman İçin Aldatır

Bir çok kişiye göre erkekler evliliklerinde mutsuz oldukları için çözümü aldatmada ararlar. Rutgers üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre ise eşinin aldatan erkeklerin %56’sı evliliklerinden son derece mutlu olduklarını söylemişlerdir.
Aslında çoğu erkek, eşleriyle alakalı olan bazı cinsel sorunları çözemeyeceklerini düşünmekte ve bu yüzden de çözümü bir başkasıyla beraber olmakta aramaktadırlar.

Evliliklerinde Disiplinsizdirler, Fakat Eşlerini Severler

Eğer erkeklerin eşlerini sevmediklerinden dolayı aldattıklarını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Aldatmanın sevgi ile bir ilişkisi yoktur. Erkeklerin hormonlarını kontrol edememesi ve görsel ve dokunsal eylemlerden çok kolay bir şekilde etkilenmesi onların aldatmalarına sebep olur.

Bir Çok Erkek Aldatır Çünkü Cinsel olarak Aktiftirler

Evliliklerde olağan bir durumdur. Bir kaç çocuktan sonra kadın kendisini çocuklarına adar ve eşini ikinci hatta üçüncü plana iter. Bu durumda erkeklerin aldatmasına sebep olabilir.

Eşlerinin Kendilerini Fazla Talepkar Olarak Görmelerini İstemezler

Bir çok erkek kendilerini cinsel konuda zayıf ve talepkar olarak tanıtmak istemez. Eğer eşi bu zayıflığı fark ederse sanki kendisine karşı bir koz olarak kullanacağından korkar. Bu yüzden dolayı da aldatırlar.

Aşırı Öz Güven Aldatmaya Yol açar

Ne olursa olsun karısının yanında olacağını, onu terk etmeyeceğini bilen erkek yüksek öz güvenden dolayı karısını aldatır.

Aslında sanıldığı üzere aldatan erkek gömleğinde bir ruj iziyle eve gelmez, ya da üzerine sinmiş bir parfüm kokusuyla bunu anlamak mümkün değildir.

Önemli olan aldatmanın aslında sevginin bitmesinden kaynaklanmadığı farklı fiziksel ve psikolojik sebeplerinin olduğunu unutmamaktır. Eşinizin sizi aldatmasından şüpheleniyorsanız ilişkinizdeki aksaklıkların neler olduğunu anlamaya çalışın ve bunları zaman içerisinde gidermeye çalışın.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here