Ana sayfa Sağlık Cildinizin Parlaması ve Güzelleşmesi Gerekli Vitaminler

Cildinizin Parlaması ve Güzelleşmesi Gerekli Vitaminler

0
PAYLAŞ

Daha sağlıklı bir cilt için bakım ve maskeleri kullanıyoruz. Peki cildi parlatan ve güzelleştiren vitaminler hangileridir. Şayet doğru vitaminleri içeren gıdaları  tüketirseniz cildinizde meydana gelecek değişimlere sizde inanamayacaksınız.

Doğada sağlığımız için bütün imkan bulunmaktadır. Doğru ve miktarı uygun vitaminleri taşıyan besinleri tercih ettiğinizde cilt sorunlarına niçin olan bir çok problemi çözebilirsiniz.

Cilt sorunları ile başa çıkmak için bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

E Vitamini İçeren Gıdalar

E Vitamini sağlıklı ciltler için en kayda değer vitamindir. Yaşlanma belirtilerini etkili bir şekilde çaba etmekle sorumludur. Vücudunuzdaki hür radikallerle savaşır ve bununla beraber yaşlanma çizgilerini azaltmaya yardımcı olur.
Zeytin, yer fıstığı, gündöndü tohumu ve bademde E vitamini oldukça çok bulunur. Yeşil yapraklı sebzeler ve buğday tohumlarında da E vitamini vardır

C Vitamini İçeren Gıdalar

C vitamini cilde yarar sağlar ve gözlerinizin ve diş etlerinin sağlığı için de gereklidir. Bu vitamin vücudu enfeksiyonlara aleyhinde korur. Şahane bir antioksidandır ve yaşlanmanın belirtileri ile mücadeleye asistan olur. Ciltte kollajenin üretiminde yardımcı olur ve cildin genç görünmesini sağlar. Bu suda çözünebilir ve dolayısıyla jurnal olarak tüketilebilir. C vitamini portakal, limon, üzüm ve mango gibi meyvelerde bulunur. Brokoli, karnabahar, salatalık ve domates gibi sebzelerde C vitamini açısından zengindir.

B Vitamini İçeren Gıdalar

Cildin rengini iyileştirir ve saçınızı besler. Cildinize doğal bir parlaklık kazandırır. Bu vitamin suda çözünür ve her gün tüketilebilir. Cilt lekelerinin tedavisinde çoğu kez kullanılır.
Yeşil yapraklı sebzeler en iyi B vitamini kaynağıdır. Keza maya, tahıl, yoğurt ve tam tahıllı ekmeğin içinde bulunur.

A Vitamini İçeren Gıdalar

A Vitamini dokuların onarım sürecini güçlendirir. Cildi beslerken aynı zamanda kurumasını engeller. Ayrıca cildi sıkılaştırır ve nem dengesini sağlar. A vitamini, süt ürünlerinde, yumurta, balık yağlarında, brokoli, ıspanak ve havuç gibi sebzelerde bulunur. Sabahları kahvaltıda ham havuç suyu tüketebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here