Ana sayfa Yaşamsal Bacak Duruşumuz Bize Bir Şeyler Anlatıyor

Bacak Duruşumuz Bize Bir Şeyler Anlatıyor

0
PAYLAŞ

Bacaklarımız yürümemize, koşmamıza, tehlike anında hemen uzaklaşmamıza veya sevdiğimize doğru koşar adımlarla gitmemize yarayan en önemli uzuvlarımızdan bir tanesi. Peki bacaklarımız yalnızca fiziksel işlevlere mi sahip? Acaba bacaklarımız bizim hakkımızda bazı bilgiler içeriyor olabilir mi? İşte farklı bacak duruşlarının bize anlattığı durumlar…

Ayrık Bacak Oturma Şekli

Her iki ayağınızın yere tam bastığı, vücut dengenizin her iki bacağınıza eşit bir şekilde yayıldığı zaman karşınızdaki kişiye net bir mesaj yollarsınız. Bu mesaj ise, karşınızdaki kişiye o ortamdan ayrılma niyetinizin olmadığını gösterir. Eğer bir erkek bu şekilde duruyorsa, genellikle dominant bir karaktere sahip olduğunu gösterir. Karşınızdaki kişiye kendinizi daha öz güvenli göstermek istiyorsanız, yanındayken bu şekilde durmaya çalışın. İşe yarayacaktır.

Çapraz Bacak Oturuşu

Bir bayan için ayaklarını çapraz yapıp oturması kibar ve kadınsal bir tavır yüklemesine rağmen, iş görüşmelerinde bu oturuş kişinin gergin olduğuna işaret eder. Bu oturuş sizin duygusal olarak negatif olduğunuzu ve ne istediğinizi tam olarak bilmeyen bir kişi görüntüsü vermenize neden olur.

Eğer karşınızdaki kişi bu şekilde oturuyorsa, kendisine duyguları hakkında güzel sorular sorarak oturuşlarını düzelttiklerini görebilirsiniz.

Bir Bacağın Diğer Diz Üzerine Konması

karşınızdaki kişi bir ayağını diğer bacağı üzerine koymuşsa, dikkatli olun. Karşınızdaki kişi tartışmaya ve mücadele etmeye hazırdır. Eğer kişi hem bu şekilde oturuyor hemde elleriyle bacaklarını tutuyorsa, bu kişinin sabit fikirli biri olduğu anlamına gelir. Ne yaparsanız yapın o kişinin düşüncelerini değiştiremezsiniz.

Ayakların Karşıya Baktığı Oturuş veya Duruş

Söz konusu oturuş veya duruş şeklinde kişinin bulunduğu yerden memnun olduğunu gösterir. Şu anda gitmesi için bir neden olmadığına işaret eder.

Bacak ve Ayaklar Bitişik Oturuş veya Duruş

Net olarak kişinin ne düşündüğünün anlaşılamadığı bir oturuştur. Kişi hem gitmek istiyor hemde gitmek istemiyor anlamına gelebilir.

Beden dilini çözmeye başladığınız günden itibaren insanları tanımak çok daha kolay hale gelebilir. Mesele ise dikkatli olmak ve ayrıntıları gözden kaçırmamak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here